Co je mobilní SEO

 

Mobilní SEO je úzká oblast, která se věnuje postupům zviditelnění webu v mobilních výsledcích vyhledávání Google. SEO je zkratka Search Engine Optimization – optimalizace pro vyhledávače. Představuje soubor metod, jak zviditelnit web ve výsledcích vyhledávání a zvýšit tak relevantní návštěvnost webu z vyhledávačů.  Mobilní SEO je tedy úzká podpoblast optimalizace, která v současné době zahrnuje hlavně technické principy a principy použitelnosti vzhledem k návštěvníkům používající smartphone.

Toto téma začalo být aktuální v dubnu 2015, kdy Google oznámil příchod nového algoritmu, který bude posuzovat mobilní použitelnost stránek. Unikátní přístup Googlu k mobilním výsledkům vyhledávání je tedy nový a postupně se vyvíjí. V současné době váha čistě mobilních principů není příliš silná a při posuzování mobilního webu roboty vyhledávačů stále převládají obecně platící principy a ukazatele.

Někteří do oblasti mobilního SEO řadí také SEO mobilních aplikací, tedy optimalizaci pro obchody s aplikacemi. Tuto oblast můžete nalézt také pod zkratkou ASO – App Store Optimization.